O NÁS


O NÁSJsme nové rehabilitační centrum ve Kvasicích. Kromě komplexní rehabilitační péče nabízíme také alternativní léčebné metody. Naše služby vyhledávají lidé nejen při potížích, ale také jako prevenci poruch pohybového aparátu i zlepšení fyzické kondice v rámci skupinového nebo individuálního tréninku. V příjemné atmosféře rodinného centra se o vás postarají Romana a Michal.

Náš facebook

Bc. Michal Panák


Sportu a cvičení se věnuji již řadu let. Po studiu jsem se zaměřil na trenérství a fyziologii těla i na často podceňovanou regeneraci. Díky dlouholetým zkušenostem vím, co tělo potřebuje jak v jeho aktivní, tak i v regenerační fázi.

Fyzioterapeut

Diagnostika, léčba a prevence poruch pohybového aparátu.

Trenér

Individuální lekce je vždy přizpůsobena požadavkům klienta, jeho přáním a potřebám k dosažení stanoveného cíle.
Skupinové lekce ve formě kruhových tréninků jsou ideální pro zlepšení kondice, vybudování svalové hmoty, spaluje tuky a uvolňuje tělo i mysl. Kurzy jsou vždy zaměřeny na potřeby a přání klientů.
Nabízím individuální přístup v podobě diagnostiky pohybového aparátu, sestavení tréninkového plánu a jídelníčku.

Masér

Relaxační a sportovní masáže zlepšují krevní oběh, udržují tělesnou a duševní kondici, zmírňují bolesti pohybového aparátu, odstraňují ztuhlost, uvolňují a regenerují svalstvo a tkáně, posilují imunitu a zvyšují výkonnost pohybového aparátu.
Dornova metoda je jemná manuální terapie, jejíž pomocí jsou klouby a obratle bezpečně a přesně uváděny zpět do správných poloh. Je to velmi šetrná metoda vyšetření a napravení pohybového aparátu. Pomáhá při bolestech zad, kyčlí, ramen, loktů, zápěstí a prstů, při skolióze páteře, u rozdílné délky končetin (pokud nejde o vrozenou vadu příp. po úrazu), při bolestech hlavy, krční páteře, migrénách a při mnoha dalších problémech.
Baňkování pomáhá při bolestech páteře, pohybového aparátu a velmi příznivě ovlivňuje funkci vnitřních orgánů. Odstraňuje blokády a ztuhlé svaly, detoxikuje organismus, zlepšuje pružnost a vzhled pokožky.

Romana Panáková


Vystudovala jsem obor Fyzioterapie a tomuto oboru se věnuji již 25 let. V praxi se zaměřuji na práci s dospělými i dětmi od narození. K diagnostice i léčbě využívám řadu metod a technik, které neustále zdokonaluji v rámci celoživotního vzdělávání. Fyzické potíže se ve velké většině případů pojí s potížemi psychickými, vnímám tedy klienta jako celek a vždy hledám hlavní příčinu problému.
Fyzioterapie je neoddělitelnou součástí rehabilitace. Zabývá se diagnostikou, léčbou a prevencí poruch pohybového systému.
Individuální fyzioterapie je založena na komplexním kineziologickém rozboru. Ve své praxi využívám širokou škálu metod - techniky měkkých tkání, mobilizace, senzomotorická stimulace, neurofyziologická terapie dle Vojty a mnoho dalších. Metody se snažím propojit tak, aby byla terapie účinná a přizpůsobena každému na míru. Pro pestrost a zvýšení účinnosti léčby využívám i moderní rehabilitační pomůcky.
Vojtova metoda je nezbytnou součástí diagnostiky a terapie hybných poruch hlavně u dětí. Představuje terapii, která dnes tvoří nedílnou součást moderních léčebných postupů v ortopedii, neurologii a dětském lékařství. Tento přístup je založen na principu reflexní lokomoce pomocí stimulace přesně definovaných spouštěcích zón na těle pacienta. Je vhodná pro kojence, děti i dospělé.
Mobilizace patří mezi prostředky manuální medicíny, kdy se nenásilně a postupně obnovuje funkční pohyblivost a tzv. kloubní vůle u zablokovaného kloubu. Po úspěšné mobilizaci se kloub dostává do správného postavení a v okolí blokády se normalizuje narušený lymfatický a krevní oběh. Dochází ke zlepšení pohyblivosti měkkých tkání a bolest rychle ustupuje. Za pomoci jemných a cílených pohybů se klouby dostávají do svých přirozených poloh.
Techniky měkkých tkání je specifická hmatová metoda, která obnovuje a zvyšuje rozsah a hybnost měkkých tkání (kůže, podkoží, fascií, svalů a jejich úponů). Dochází k optimalizaci jejich funkce a k ústupu bolesti. Tyto techniky zahrnují i ošetření jizev, které mohou být příčinou lokálních a zřetězených dysfunkcí pohybového aparátu. Nezapomeňte, že i několik let stará jizva může být aktivní!
Kineziotaping je metoda využívaná ve fyzioterapii, která spočívá v lepení elastických pásek na kůži těla. Správnou aplikací takzvaného kineziotapu na postiženou oblast se aktivujeme reflexní odpověď organismu s cílem odstranit patologické změny. Tím umožníme pohybovému aparátu návrat k funkčnímu stavu.

Vážení návštěvníci, v současnosti máme smlouvy s pojišťovnami: VZP, RBP, OZP. Vojenská pojišťovna jen děti do 15ti let.

GALERIE


Komplexní rehabilitační péče


Zobrazit více

Masáže

..........


Zobrazit více

Individuální cvičení


Zobrazit více

Skupinové cvičení


Zobrazit více

Kontakt

Bc. Michal Panák

+420 605 134 637


michal@rehab-fit.cz

Romana Panáková

+420 604 218 265


romana@rehab-fit.cz