O NÁS


O NÁSJsme nové rehabilitační centrum ve Kvasicích. Kromě komplexní rehabilitační péče nabízíme také alternativní léčebné metody. Naše služby vyhledávají lidé nejen při potížích, ale také jako prevenci poruch pohybového aparátu i zlepšení fyzické kondice v rámci skupinového nebo individuálního tréninku. V příjemné atmosféře rodinného centra se o vás postarají Romana a Michal.

Náš facebook

Bc. Michal Panák


Sportu a cvičení se věnuji již řadu let. Po studiu jsem se zaměřil na trenérství a fyziologii těla i na často podceňovanou regeneraci. Díky dlouholetým zkušenostem vím, co tělo potřebuje jak v jeho aktivní, tak i v regenerační fázi.

Trenér

Individuální lekce je vždy přizpůsobena požadavkům klienta, jeho přáním a potřebám k dosažení stanoveného cíle.
Skupinové lekce ve formě kruhových tréninků jsou ideální pro zlepšení kondice, vybudování svalové hmoty, spaluje tuky a uvolňuje tělo i mysl. Kurzy jsou vždy zaměřeny na potřeby a přání klientů.
Nabízím individuální přístup v podobě diagnostiky pohybového aparátu, sestavení tréninkového plánu a jídelníčku.

Masér

Relaxační a sportovní masáže zlepšují krevní oběh, udržují tělesnou a duševní kondici, zmírňují bolesti pohybového aparátu, odstraňují ztuhlost, uvolňují a regenerují svalstvo a tkáně, posilují imunitu a zvyšují výkonnost pohybového aparátu.
Dornova metoda je jemná manuální terapie, jejíž pomocí jsou klouby a obratle bezpečně a přesně uváděny zpět do správných poloh. Je to velmi šetrná metoda vyšetření a napravení pohybového aparátu. Pomáhá při bolestech zad, kyčlí, ramen, loktů, zápěstí a prstů, při skolióze páteře, u rozdílné délky končetin (pokud nejde o vrozenou vadu příp. po úrazu), při bolestech hlavy, krční páteře, migrénách a při mnoha dalších problémech.
Baňkování pomáhá při bolestech páteře, pohybového aparátu a velmi příznivě ovlivňuje funkci vnitřních orgánů. Odstraňuje blokády a ztuhlé svaly, detoxikuje organismus, zlepšuje pružnost a vzhled pokožky.

Romana Panáková


Vystudovala jsem obor Fyzioterapie a tomuto oboru se věnuji již 25 let. V praxi se zaměřuji na práci s dospělými i dětmi od narození. K diagnostice i léčbě využívám řadu metod a technik, které neustále zdokonaluji v rámci celoživotního vzdělávání. Fyzické potíže se ve velké většině případů pojí s potížemi psychickými, vnímám tedy klienta jako celek a vždy hledám hlavní příčinu problému.
Fyzioterapie je neoddělitelnou součástí rehabilitace. Zabývá se diagnostikou, léčbou a prevencí poruch pohybového systému.
Individuální fyzioterapie je založena na komplexním kineziologickém rozboru. Ve své praxi využívám širokou škálu metod - techniky měkkých tkání, mobilizace, senzomotorická stimulace, neurofyziologická terapie dle Vojty a mnoho dalších. Metody se snažím propojit tak, aby byla terapie účinná a přizpůsobena každému na míru. Pro pestrost a zvýšení účinnosti léčby využívám i moderní rehabilitační pomůcky.
Vojtova metoda je nezbytnou součástí diagnostiky a terapie hybných poruch hlavně u dětí. Představuje terapii, která dnes tvoří nedílnou součást moderních léčebných postupů v ortopedii, neurologii a dětském lékařství. Tento přístup je založen na principu reflexní lokomoce pomocí stimulace přesně definovaných spouštěcích zón na těle pacienta. Je vhodná pro kojence, děti i dospělé.
Mobilizace patří mezi prostředky manuální medicíny, kdy se nenásilně a postupně obnovuje funkční pohyblivost a tzv. kloubní vůle u zablokovaného kloubu. Po úspěšné mobilizaci se kloub dostává do správného postavení a v okolí blokády se normalizuje narušený lymfatický a krevní oběh. Dochází ke zlepšení pohyblivosti měkkých tkání a bolest rychle ustupuje. Za pomoci jemných a cílených pohybů se klouby dostávají do svých přirozených poloh.
Techniky měkkých tkání je specifická hmatová metoda, která obnovuje a zvyšuje rozsah a hybnost měkkých tkání (kůže, podkoží, fascií, svalů a jejich úponů). Dochází k optimalizaci jejich funkce a k ústupu bolesti. Tyto techniky zahrnují i ošetření jizev, které mohou být příčinou lokálních a zřetězených dysfunkcí pohybového aparátu. Nezapomeňte, že i několik let stará jizva může být aktivní!
Kineziotaping je metoda využívaná ve fyzioterapii, která spočívá v lepení elastických pásek na kůži těla. Správnou aplikací takzvaného kineziotapu na postiženou oblast se aktivujeme reflexní odpověď organismu s cílem odstranit patologické změny. Tím umožníme pohybovému aparátu návrat k funkčnímu stavu.

Vážení návštěvníci, v současnosti vyjednáváme smlouvy s pojišťovnami (VZP, Revírní bratrská, Česká průmyslová ZP, Oborová ZP zaměstnanců, bank, pojišťoven a stavebnictví, Vojenská ZP, ZP ministerstva vnitra), díky kterým budete mít své rehabilitace na předpis od lékaře zdarma.

GALERIE


Komplexní rehabilitační péče


Zobrazit více

Masáže

..........


Zobrazit více

Individuální cvičení


Zobrazit více

Skupinové cvičení


Zobrazit více

Kontakt

Bc. Michal Panák

+420 605 134 637


michal@rehab-fit.cz

Romana Panáková

+420 604 218 265


romana@rehab-fit.cz